BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 6754773
*
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:35:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 13:16:24
1
100 kr
9/1 17:22:53
2
150 kr
10/1 16:57:59
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
8207 Bordslampa
1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:39
-
8211 Bordslampa
Designtorget, "Pablo", vridbar ljupunkt, borstad a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
-
8093 Bordslampa
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:24
-
8337 Bordslampa
Jasper Morrison, FLOS, "Glo-ball 1", vitt oplaglas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:11
-
8062 Bordslampa
Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:37
*
Bordslampfot
nr 675 4773
Bordslampfot
keramik, Gefle, nagg
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 13:16:24 | 1 | 100 kr |
| 9/1 17:22:53 | 2 | 150 kr |
| 10/1 16:57:59 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker
-
8207 Bordslampa
1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:39 -
8211 Bordslampa
Designtorget, "Pablo", vridbar ljupunkt, borstad a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17 -
8093 Bordslampa
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:24
-
8337 Bordslampa
Jasper Morrison, FLOS, "Glo-ball 1", vitt oplaglas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:11 -
8062 Bordslampa
Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19 -
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:37



